Будуємо кращий інфобізнес | 3 стратегії побудови інфобізнесу з нуля

Вітаю вас дорогий читач блогу!

В сьогоднішній статті я розповім вам про 3 стратегії побудови інфобізнесу з нуля. Ознайомтесь з кожною із них і виберіть собі ту, яка вам більше до вподоби. 

Що ж це за стратегіі?

Ось вони:

  1. Контентна.
  2. З повільною монетизацією.
  3. Зі швидкою монетизацією. 

Зараз дуже коротко розповім вам в чому суть кожної стратегії. А потім розберу їх більш детально. 

Контентна стратегія — це коли на старті ви направляєте весь фокус уваги на створення якісного контенту для певної аудиторії. Головна ваша задача — зібрати навколо себе якомога більше людей. А вже потім думати про їх монетизацію. 

З повільною монетизацією — це коли на старті весь ваш фокус уваги направлений на збір підписної бази і системну роботу з нею. Головна задача — зібрати якомога більше підписників і побудувати з ними гарні стосунки. Щоб потім ви могли в будь-який момент зв'язатися з ними, продати їм щось платне і заробити гроші. 

Зі швидкою монетизацією — це коли на старті ви повністю фокусуєтеся на прибутку. Ваша головна задача — створити діючу систему продажів, яка на виході буде приносити вам більше грошей, ніж ви будете витрачати на рекламу. 

Давайте тепер більш детально розглянемо кожну із стратегій. 

Контентна стратегія

Як працює контентна стратегія

Мені дуже подобається приклад із книги Брендона Борнансіна “Секрети продажів”, який гарно ілюструє як працює контентна стратегія. Тому почну я саме з цього прикладу.

Одного із дуже успішних продавців (Пері Ван Біна) спитали: “Чому ти відкрито ділишся своїми знаннями з людьми”?

На що він відповів, що люди не хочуть розмовляти з продавцями. Вони хочуть розмовляти з експертами. 

Ділитися своїми знаннями — це інструмент, який ви можете використовувати, щоб показати, що ви являєтесь експертом. 

Як тільки люди почнуть сприймати вас як експерта, вони будуть притягуватися до вас як магніт. І коли навколо вас почне збиратися аудиторія, яка вам довіряє, вам буде набагато простіше їй щось продати. 

Потім цьому продавцю задали ще одне питання: “А чому б не брати плату за ці знання”?

Його відповідь була наступною. 

Коли ти ділишся своїми знаннями безкоштовно, ти збираєш навколо себе більшу аудиторію і притягуєш до себе більше людей. 

Наприклад, якщо у вас є курс, який коштує 100 доларів і ви продасте його 1000-чі чоловік, то ви заробите хороші гроші. На вашому рахунку буде 100000 доларів. Це справді круто!

Але що буде, якщо ви будете роздавати свій курс безкоштовно (за підписку) і таким чином зможете зібрати навколо себе 100000 людей, які підпишуться на вас, щоб отримати його?

Тепер якщо із цих 100000 людей хоча б 2 проценти (2000 чоловік) придбають доступ до вашого закритого сайту за 20 доларів в місяць, то ви зможете заробляти кожен місяць по 40000 доларів. Через рік це буде вже 480000 доларів. 

І це не обов'язково має бути закритий сайт. Це може бути будь-який продукт або послуга, які ви вже будете пропонувати своїм підписникам за гроші. 

Ідея в тому, що продати щось платне людям, які вас мало знають і мало вам довіряють, дуже складно. Тому продати продукт за 100 доларів 1000-чі чоловік буде дуже складною задачею. 

Коли ж ви будете ділитися цінністю безкоштовно, то ви зможете зібрати навколо себе більшу аудиторію і з меншими зусиллями. І потім вам буде набагато простіше продати цим людям щось. Адже вони вам будуть довіряти. 

Суть контентної стратегії

У цій стратегії вам треба весь свій фокус уваги спрямувати на створення якісного контенту і залучення аудиторії на свою платформу. Чим більше людей ви зможете зібрати навколо себе, тим краще. 

Потім ви вже зможете створити якийсь платний інформаційний продукт (PDF-книгу, видео курс, аудіо курс) і продати його своїй аудиторії. 

План дій

І так, ось що вам треба зробити:

  1. Вибрати тему.
  2. Створити тематичну платформу.
  3. Залучати на свою платформу цільову аудиторію безкоштовними і платними методами.
  4. Регулярно викладати корисний контент на своїй платформі.

Вибір теми

Про вибір теми багато розповідати не буду. Скажу лиш головне. Вам потрібно вибрати ту тему, в якій ви або вже являєтесь експертом, або в якій хочете стати експертом. 

Якщо експертності поки що немає, то вам треба багато вчитися, щоб регулярно створювати якісний контент і поступово стати експертом. 

Тематична платформа

Яку платформу краще вибрати?

Я назву вам 4 платформи, які на сьогоднішній день найбільш актуальні:

  1. Ютуб.
  2. Блог.
  3. Інстаграм.
  4. Тік Ток. 

Тобто вам треба або створити свій тематичний Ютуб канал, або свій блог, або Інстаграм аккаунт, або аккаунт в Тік Тоці. 

Це будет ваша платформа, на якій ви будете регулярно викладати контент. 

Чому саме ці платформи? 

На них зручно ділитися контентом. Вони зараз популярні. І на них можна залучати аудиторію як платними, так і безкоштовними методами.

Як вибрати платформу?

По-перше, ви повинні подумати, яку з цих платформ ви відвідуєте найчастіше і який формат контенту вам найбільше до вподоби. 

Якщо ви любите короткі відео, то вам більше підійде Тік Ток. Якщо довгі — то Ютуб. Якщо ви любите читати довгі статті, то вам більше підійде блог. Якщо ви любите змішаний контент (і текстові пости, і відео), то вам підійде Інстаграм.

Також при виборі платформи керуйтесь тим, який формат контенту вам буде зручніше всього створювати. Тому що вам доведеться робити це регулярно. 

Залучення аудиторії на платформу

Щоб залучити людей на свою платформу є 2 шляхи.

Перший (безкоштовний) — це регулярно викладати контент і оптимізувати його під ту платформу, на якій ви його розміщаєте. Тоді є шанси, що ви отримаєте від цієї платформи безкоштовних відвідувачів (безкоштовний трафік) і підписників. 

Наприклад, якщо у вас Ютуб канал, то вам потрібно записувати відео під ключові запити, які вводять люди на Ютубі по вашій темі. І давати відповіді на ці запити. 

Плюс оптимізувати правильно свої відео під Ютуб, щоб вони могли потрапити в топ його пошукової видачі. 

Якщо у вас блог, то вам треба писати статті під пошукові запити, які вводять люди в Гуглі, щоб знайти відповіді. І правильно оптимізувати свої статті під цю пошукову систему. 

В Інстаграмі і Тік Тоці вам треба створювати такий контент, який буде подобатися людям (вони будуть його дивитися до кінця, лайкати і коментувати) і цим платформам. 

Плюс використовувати деякі хитрощі, щоб допомогти своєму контенту у просуванні. Наприклад, використовувати хештеги. Закликати людей поставити лайк і написати коментар. 

Другий шлях як залучити цільову аудиторію на свою платформу — це використовувати платну рекламу. 

При цьому я рекомендую вам рекламуватися там, куди ви будете направляти аудиторію. 

Наприклад, якщо у вас тематична платформа Інстаграм аккаунт, то використовувати таргетовану рекламу Інстаграм або рекламу у блогерів чи популярних тематичних пабліків Інстаграму.

Якщо у вас Ютуб канал, то замовляти рекламу на Ютубі. 

Чому так?

Тому що в такому разі вам буде простіше залучити аудиторію на свою платформу. Бо щоб потрапити на вашу платформу, людям не потрібно буде покидати те місце, де вони знаходяться. 

Наприклад, вони гортають стрічку Інстаграму, бачать вашу рекламу і потрапляють на ваш профіль в Інстаграмі. І з більшою вірогідністю підпишуться на вас. 

Думаю, що логіку ви зрозуміли. 

Регулярний контент

Незалежно від того, який шлях залучення аудиторії ви виберете (безкоштовний або платний), вам все одно треба регулярно і системно створювати корисний контент і викладати його на своїй платформі. 

Тільки так ви зможете утримати зібрану аудиторію у себе на платформі. 

Якщо ви будете це робити, тоді люди залишаться з вами надовго і будуть за вами спостерігати на цій платформі. 

З повільною монетизацією

В цій стратегії головний фокус уваги ви зосереджуєте на зборі бази підписників і роботі з цією базою. 

План дій для цієї стратегії

Ось, що вам треба робити:

  1. Вибрати тему.
  2. Створити по цій темі якийсь корисний безкоштовний інфопродукт.
  3. Зробити під цей інфопродукт просту воронку продажів для збору бази підписників.
  4. Залучати цільову аудиторію на цю воронку безкоштовними і платними способами.
  5. Збирати підписників і регулярно спілкуватися з ними через розсилку і корисний контент.

Вибираємо тему

Спершу вам треба вибрати тему, по якій ви будете будувати свій інфобізнес і позиціонувати себе як експерта. 

Як вибрати тему я вже трохи розповів вам у контентній стратегії. Тут підхід такий же. Тому не буду на цьому зупинятися. 

Безкоштовний інфопродукт

Далі вам треба створити по своїй темі якийсь корисний безкоштовний інфопродукт (його ще називають “лід магніт”). Він повинен бути простий, маленького розміру, але мати велику цінність. 

Цей інфопродукт буде вашою приманкою. Він буде приманювати вам потрібних людей і відштовхувати всіх інших. Він повинен бути максимально цікавим саме для вашої цільової аудиторії. 

Це може бути міні книга, чек листи або короткий відео курс (аудіо курс). Те, що люди можуть дуже швидко вивчити і примінити на практиці. 

Також в якості приманки добре працюють покрокові плани як досягти певного результату, короткі інструкції як щось зробити (швидко і без зайвих заморочок), корисні фішки, поради і лайфхаки у вашій темі.

Коли ви створите свою приманку, вам треба перевести її у зручний формат і загрузити в інтернет. Щоб вам було зручно ділитися нею з вашими підписниками, а їм вивчати її.

Проста воронка продажів 

Приманка є. Тепер час створити вудку. Нею буде проста воронка продажів, за допомогою якої ви будете збирати підписників. 

Я зараз не буду детально розповідати вам про воронки продажів. Тому що це дуже велика тема і потребує окремої статті. Просто дуже коротко розповім з чого буде складатися ваша проста воронка, як працюватиме і як її створити. 

На старті ви можете створити найпростішу емейл воронку, яка складатиметься з: 

  • 1 веб-сторінки (сторінки підписки);
  • 1 автоматичного електронного листа (з посиланням на скачування вашої приманки). 

Цієї воронки вже буде достатньо, щоб збирати емейл базу підписників. 

На сторінці підписки ви будете пропонувати свою приманку в обмін на емейл. Коли людина буде вносити свій емейл в спеціальну форму підписки, то їй на електронну пошту буде приходити лист з посиланням на скачування вашої приманки. 

За допомогою такої воронки ви зможете збирати свою базу підписників в сервісі емейл розсилок. А потім всім цим підписникам ви зможете в будь-який момент надіслати листа і продати їм щось. Або направити їх туди, куди вам потрібно: на відео, на спеціальну сторінку, на статтю на блозі. 

Для створення простої емейл воронки вам знадобиться:

  • програма, плагін або сервіс для створення веб сторінок;
  • сервіс емейл розсилок.

В сервісі емейл розсилок вам треба створити групу, в яку будуть збиратися підписники. Налаштувати 1-го автоматичного листа, який ваші нові підписники будуть отримувати відразу після підписки. І в якому ви будете давати посилання на скачування приманки. 

А ще в сервісі емейл розсилок вам треба буде створити форму підписки, в яку потенційні підписники будуть вносити свій емейл. І прив'язати цю форму до свого автоматичного листа і групи підписників. 

Далі вам потрібно створити так звану сторінку підписки. На ній ви будете пропонувати свою приманку в обмін на підписку. І на цю сторінку вам обов'язково треба встановити форму підписки сервіса емейл розсилок. 

Особисто я використовую плагін Thrive Architect для створення різних сторінок моїх воронок продажів (в тому числі і сторінок підписки).

Більш детально про створення простої емейл воронки продажів я розповів у своїй книзі “Реактивний старт в інфобізнесі. Перезавантаження”.

Ви можете отримати цю книгу безкоштовно тут: https://dimadreval.com/kniga-rsvi

Залучаємо цільову аудиторію в воронку

Далі вам треба різними способами направляти людей на сторінку підписки вашої воронки. 

З безкоштовних способів я б хотів звернути вашу увагу на той, про який я вже розповідав вам в контентній стратегії. Це створити свою тематичну платформу, викладати на ній корисний контент і оптимізувати його під цю платформу. 

Так ви зможете отримувати безкоштовний трафік. А потім зі своєї платформи направити його в свою воронку. 

Наприклад, завести Ютуб канал, записувати відео під пошукові запити вашої цільової аудиторії. І оптимізувати ці відео під Ютуб, щоб отримувати безкоштовних відвідувачів. 

А далі перенаправляти людей зі своїх відео і свого каналу на сторінку підписки вашої воронки продажів. 

Серед платних способів я рекомендую вам вибрати якийсь 1 і сфокусуватися по максимуму на ньому. Спочатку навчитися самостійно користуватися ним хоча б на 3 із 5. 

Це може бути таргетована реклама в Фейсбуці, таргетована реклама в Інстаграмі, реклама за кліки в Гугл Едс, платна реклама на Ютубі (налаштовується в тому ж Гугл Едс), реклама в чужих емейл розсилках, реклама на чужих блогах, реклама у блогерів (на будь-якій популярній платформі). 

Збір бази підписників і робота з нею

Коли ви почнете активно направляти зацікавлених людей на сторінку підписки вашої воронки, у вас почнуть збиратися підписники. 

Ваша головна задача — продовжувати їх збирати. 

А щоб ваші підписники від вас не відписалися, вам треба регулярно бути з ними на зв'язку. Це значить, що хоча б 1 раз на тиждень відправляти їм листа за допомогою сервісу емейл розсилок.

Я рекомендую вам спілкуватися з підписниками через корисний контент на тематичній платформі. 

Тобто завести тематичну платформу: Ютуб канал, блог, або аккаунт в популярних соціальних мережах. Публікувати туди хочу б 1 раз на тиждень корисний контент. Далі відправляти листа своїм підписникам і давати посилання на цей контент. 

Якщо ви будете регулярно спілкуватися з підписниками через корисний контент, то більшість з них залишиться з вами надовго і будуть вам більше довіряти. 

В майбутньому вам буде куди простіше продати цим людям щось платне. 

Коли у вас є лояльна база підписників, то ви в будь-який момент можете випустити новий платний інфопродукт, запропонувати його своїй базі і дуже швидко отримати багато продажів і чистий прибуток. 

Або провести вебінар для підписників і продати на ньому інфопродукт, який ви ще навіть не створили, але плануєте створити. 

Зі швидкою монетизацією

В цій стратегії головний фокус вашої уваги — на швидкій монетизації і на прибутку. 

При цьому ви на виході потрібні отримати більше, ніж витратили на трафік і інші допоміжні речі та послуги. 

Для реалізації цієї стратегії вам знадобиться:

  1. Сильний оффер.
  2. Вебінарна воронка продажів.
  3. Платний трафік.

Сильний оффер

Спочатку вам треба створити інфопродукт середньої цінової категорії (від 100 до 2000 доларів). Наприклад, це може бути великий відео курс, в якому ви будете навчати людей як досягти певного результату. 

Далі вам треба доповнити цей інфопродукт корисними бонусами (шаблонами, чек листами, списками допоміжних інструментів, доступом до закритого чату і т.п.), які будуть підсилювати його і перетворювати в унікальний оффер. 

Тобто сильний оффер — це ваш інфопродукт + круті бонуси, які доповнюють його і допомагають людям отримати бажаний результат з більшою вірогідністю. 

Вебінарна воронка продажів

Далі під свій оффер вам треба створити вебінарну воронку продажів. 

Чому саме вебінарну?

Тому що вам буде простіше продати холодній аудиторії свій оффер саме на вебінарі. Бо там ви зможете ближче познайомитися, дати корисну інформацію, розповісти свою історію (або історії), донести цінність свого офферу і продати його. 

Структура воронки

Ваша вебінарна воронка буде складатися з:

  1. Сторінки реєстрації на вебінар.
  2. Сторінки після реєстрації.
  3. Декількох автоматичних емейл листів з нагадуванням про вебінар (і можливо корисним підігріваючим контентом). 
  4. Емейл листа з посиланням на вебінарну кімнату. 
  5. Вебінарної кімнати з вашою презентацією.
  6. Сторінки, яка продає ваш платний оффер
  7. Сторінки з повтором вебінару. 

Як буде працювати ця воронка

Людина буде заходити на сторінку реєстрації на вебінар. Вносити свій емейл в форму підписки. І їй відкриватиметься сторінка після реєстрації, на якій буде вдячність за підписку та точна дата та час вебінару. 

Потім ій на електронну пошту прийдуть листи з нагадуванням про вебінар і корисним підігріваючим контентом по темі. 

А в день вебінару підписнику на почту прийде одне або декілька листів з посилання на вебінарну кімнату. 

Коли він перейде за посиланням у назначений час, то опиниться у вебінарній кімнаті і зможе переглянути ваш вебінар. 

В кінці вебінару ви запропонуєте відвідувачам купити ваш платний оффер і дасте посилання на сторінку, що продає ваш оффер. 

А ще на наступний день ви пришлете підписнику листа з посиланням на сторінку з записом вебінару. На той випадок, якщо підписник його пропустив. 

Бажано давати доступ до запису на обмежений час.

На сторінці з записом буде також кнопка, яка буде вести на сторінку, що продає платний оффер. 

Коли у вас буде готова така воронка ви зможете 1 раз на тиждень проводити вебінар і продавати свій оффер. 

Схема запуску воронки

Схема запуску воронки наступна.

З понеділка по четвер ви залучаєте платний трафік на сторінку реєстрації. Ваша задача зібрати якомога більше підписників на вебінар. Тому що в кращому випадку лише 1/3 частина цих підписників прийде на ваш вебінар. 

В п'ятницю ви проводите вебінар. В субботу відправляєте посилання на сторінку з записом вебінару. А в неділю в кінці дня закриваєте доступ до сторінки з записом. 

На наступний тиждень ви оновлюєте сторінки (з новими датами та часом) і листи. І знов починаєте залучати новий трафік і діяти по старій схемі. 

Ваша ключова задача — на виході заробляти більше грошей, ніж ви витрачаєте на трафік і інші допоміжні речі та послуги. 

Платний трафік

Трафік краще використовувати платний, тому що вам треба швидко і багато зацікавлених людей привести на сторінку реєстрації на вебінар. Щоб якомога більше людей було присутніми на цьому вебінарі. 

Якщо мало людей підпишеться, то мало людей прийде на вебінар. І в такому разі продаж може і не бути. 

Тому при цій стратегії важливо вміти залучати багато цільового платного трафіку. Ви можете робити це самостійно, а можете делегувати цю задачу спеціалісту за гроші. 

В цій стратегії дуже важливо знати свої цифри. Скільки грошей ви витрачаєте на трафік та інші допоміжні речі. І скільки грошей ви заробляєте на виході. 

Ви повинні на виході заробляти більше, ніж витрачаєте (на трафік і інше). Тоді ви будете в плюсі і у вас буде збиратися своя база підписників. 

Якщо ж ви заробляєте менше, то вам треба покращувати свою воронку і свої показники: конверсію в підписку (щоб більше людей підписувалось на вебінар), дохідність на вебінар (щоб більше підписників приходило на вебінар), конверсію в продажі (щоб більше глядачів купувало платний оффер), прибуток з кожного клієнту.


Я розповів вам про 3 стратегії побудови інфобізнесу. Вам треба вибрати ту, яка вам більше сподобалася і слідувати тому плану дій, який я вам запропонував.

Якщо у вас є якісь питання по цим стратегіям, то пишіть їх в коментарях і я з радістю на них відповім. 

Дякую, що прочитали мою статтю до кінця. Гарного вам дня і чудового настрою!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: